Strona główna » Malarstwo » Akwarele » You Can Fly
Kategorie
Kalendarz z Intencjami
  • Kalendarz
Promocje
PromocjaWaiting for the Wind

Waiting for the Wind5 000,00 zł4 500,00 zł / szt.

PromocjaThe Lightness of Being

The Lightness of Being4 700,00 zł4 500,00 zł / szt.

PromocjaEternal Beauty

Eternal Beauty3 500,00 zł3 000,00 zł / szt.

PromocjaWhat is Beyond

What is Beyond3 300,00 zł3 000,00 zł / szt.

Nasze hity
HitReady to Fly

Ready to Fly4 500,00 zł / szt.

HitBlooming Love

Blooming Love3 000,00 zł / szt.

HitA Flame

A Flame3 000,00 zł / szt.

HitKarty Exclusive

Karty Exclusive50,00 zł / kpl

Karty na każdą okazję
Kontakt
Obrazy sprzedane
Statystyka
  • Ilość promocji: 4
  • Ilość nowości: 0
  • Aktualnie klientów na stronie: 1
  • Sklep odwiedziło: 94317 klientów
You Can Fly

You Can Fly

Dostępność: Spytaj o dostępnośź

Stan produktu: Oryginał

Cena: 5 000,00 zł / szt.

Obraz został zarezerwowany i może już być sprzedany!!!

dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Brunon Schulz - Obrazy inspirowane jego twórczością
  • Recenzje produktu (0)

You Can Fly” – wielkoformatowa akwarela, złocona, 140 cm x 110 cm. To drugi, z serii obrazów inspirowanych twórczością Brunona Schulza, który rozpoczął moje malowanie, do tej pory zamrożone w mojej psychice. Realizowałam jedynie twórczość filmową. „You Can Fly” wzniosło mnie na inne poziomy własnej twórczości otwierając odwagę kolorów, kształtów, wielkiego formatu oraz Synestezji Uczuć i Emocji. Bruno Schulz po raz kolejny dał mi odwagę wyrażania siebie, wreszcie w malarstwie, które na całe lata zamroziłam, nie dotykałam, mimo ukończenia z sukcesem Akademii Sztuk Pięknych. Nie byłam w stanie uporządkować strumienia informacji w Synestezji, która od zawsze we mnie się rozwijała. Teraz Synestezja Uczuć i Emocji stała się moim drugim po filmie narzędziem wypowiedzi i rozwoju własnych doznań, tym razem w malarstwie.

Od zawsze twórczość Brunona Schulza uruchamiała moją własną wyobraźnię. Czułam tak jak On, widziałam podobnie, zarówno znaczenia słów jak i wykreowane przez tego wielkiego artystę postrzeganie świata wraz z jego symboliką i fantazją. Dla mnie fakt że Schulz był Synestetykiem jest oczywistym stwierdzeniem, o czym świadczą szerokie wielopłaszczyznowe opisy działające na wszystkie receptory czytającego. Ptak w symbolice Schulza to seksualność, niemoc, niemożność, ale również siła, lot, odlot, ruch.

 Synestezja to również moje od zawsze wieloelementowe postrzeganie świata. W moim malarstwie tytuły obrazów to ważny element przekazu. To podstawowa intencja z jaką maluję. „You Can Fly ”  - wielki szafirowy ptak z barwnym ogonem podobnym do pawia. Ptak, który nie leci mimo wielkich skrzydeł -uniemożliwia mu to konstrukcja ciała. Tuż nad Ptakiem leci Ryba, w kolorze Ptaka. Ryba  płynie w powietrzu, chociaż to nie ryba latająca… Ryba leci, jest wolna i niezależna, przestrzeń  jej nie ogranicza. „You Can Fly”– tytuł obrazu i intencja, która oznacza w mojej interpretacji:  pokonasz wszystko, nawet siebie, to co nie do zmiany - zmienisz. Polecisz tam gdzie chcesz i możesz, przestrzeń cię nie ogranicza. Życie należy do ciebie. Leć! Możesz pokonać rzeczywistość nawet tą trudną i świat stanie otworem!  Obraz „You Can Fly” stał się symbolem zmian dla osób przewlekle chorych. Inkografie złocone, czyli kopie oryginalnej akwareli przekazywałam na aukcje charytatywne, jak również dla osób potrzebujących aby je wzmocnić we własnej wierze pozytywnych zmian.  Rozliczne formaty inkografii popłynęły w świat w różne jego strony, zawsze ręcznie złocone i sygnowane. Niektóre w oryginalnym formacie 140 cm x 110cm, inne mniejsze.  Symbolika „You Can Fly” była również dla mnie osobiście niezwykle istotna. Pomimo, że obraz namalowałam na zamówienie, tworzyłam go przede wszystkim dla siebie. W owym czasie byłam nieuleczalnie chora, choroba postępowała i wydawało się, że nic i nikt jej nie zatrzyma. A jednak zatrzymała się, a ja zregenerowałam swoje siły. Życie wróciło wraz z jego energią zmian, które nadal pozytywnie postępują. Minęły lata od namalowania obrazu i czasami pojawiają się chwile słabości. Wówczas przypominam sobie jego intencję i mówię do siebie You Can Fly!

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl