Strona główna » O mnie

O mnie

Kim jestem?

 

Osobą, malarką, rysownikiem, reżyserem, scenarzystką własnych filmów autorskich, wykładowcą uniwersyteckim….generalnie jestem artystą i osobą kreatywną.

Jestem również Synestetyczką, albo może przede wszystkim Synestetyczką.

Jestem Synestetyczką od zawsze… zanim dowiedziałam się, że Synestezja istnieje na świecie, że istnieją Synestetycy.

 

Od zawsze szerzej postrzegałam świat, miałam swój stały alfabet kolorów , dźwięków i kształtów, dotyczący cyfr i liter. Samogłoski od zawsze są światłem, a spółgłoski również od zawsze mają swoje ustalone kolory , dźwięki, smaki i zapachy. Każde imię, nazwisko, każdą datę…każde zdaniem mogła bym błyskawicznie, bez zastanowienia namalować.

Mogłabym namalować każdy wiersz, każdą piosenkę, jak również namalować każdy instrumentalny utwór. Opowiedzieć go obrazami, we wzajemnej relacji z muzyką. To już jest mój wypracowany system odczuwania. Najpierw była to zabawa dziecka , które szerzej odczuwało, potem zaczęła się praca z sama sobą, ćwiczenia i wiele lat analiz i rozmów z innymi, aby znaleźć potwierdzenie własnego odczuwania.

 

Na początku wszystko było bardzo trudne i męczące , żeby to bardzo szerokie odczuwanie opanować i w pewnym sensie podporządkować. Zaczęłam praktycznie ćwiczyć od 9 roku życia. Nikomu nie mówiłam, nie konsultowałam, bo nie wiedziałam jak opowiedzieć o swoich odczuciach. Tylko ćwiczyłam i analizowałam , aż z czasem ta nadwrażliwość stała się moja siłą , a nie ułomnością czyli nadwrażliwością.

 

Dawniej czułam się stale inna, czyli słabsza , nie dostosowana do generalnie ustalonych schematów i reguł życia. Z czasem jednak zrozumiałam, a raczej poczułam , że ta dodatkowa wiedza jaką otrzymałam stała się siłą a co najważniejsze dla mnie mogła być udostępniona innym. Taki jest teraz mój nadrzędny cel w każdej dziedzinie, którą się zajmuję.

Magia życia i stałe poszukiwanie siebie. Bycie Kobietą i stałe odkrywanie kolejnych dróg. To jak paleta kolorów, z odmiennymi smakami i zapachami codziennego dnia. Fantazja, która jest na co dzień przez całe życie. Tak jako Synestetyczka postrzegam świat i siebie.

Moim nadrzędnym celem w malowaniu ( akwarelach, mix mediach, malowankach jak i w kalendarzach ) i jest uruchomienie w odbiorcach mojej sztuki wrażliwości i umiejętności rozwijania własnych cech synestezji, które każdy człowiek posiada. Poprzez skojarzenia i symbole zawarte w kolorach , kształtach i słowach ( które są w tytułach obrazów) pragnę działać na uczucia i emocje. Pozbywać się własnych ograniczeń , które blokują nas od samych siebie.

 

Tak działam od wielu lat, malując dla siebie i innych, prowadząc warsztaty Synestezji, wprowadzając osobisty alfabet odbioru własnej osoby w realnym świecie.

Obecnie udostępniam obrazy malowane z intencjami dla konkretnych osób oraz malowane dla siebie samej, również z konkretnym przesłaniem.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl